Fixa laddplats – genomförda seminarier

Under våren 2019 genomfördes sex seminarier om att fixa laddplats inom Elbilslandet Syd. Vi besökte tre städer i Skåne och höll ett seminarie för fastihetsägare och ett för bostadsrättsföreningar på varje plats. Här hittar du kontaktuppgifter till de utställare som medverkat på träffarna, samt de presentationer som visats.

Presentationer

Seminarium för fastighetsägare
Seminarium för bostadsrättsföreningar

Kristianstad, 13 maj 2019

Utställare:
AutoCharge Sverige AB, Albin Ryd, 070-5099123, albin.ryd@autocharge.se
C4 Energi, Emil Larsson, 073-3737557, emil.larsson@c4energi.se
Eways, Jörgen Synning, 070-7904437, jorgen.synning@eways.se
Rexel Sverige AB, Nicklas Von Shrenk, 070-7654840, nicklas.vonschrenk@rexel.se
Energi- och klimatrådgivare, Martin Holmén, 044-135198, energiradgivningen@kristianstad.se

Helsingborg, 20 maj 2019

Utställare:
AutoCharge Sverige AB, Albin Ryd, 070-5099123, albin.ryd@autocharge.se
Eways, Jörgen Synning, 070-7904437, jorgen.synning@eways.se
Rexel Sverige AB, Nicklas Von Shrenk, 070-7654840, nicklas.vonschrenk@rexel.se
Skånska Energi, Karin Holm, 046-50795, karin.holm@skanska-energi.se
SunDrive AB, Peter Bäckström, 0705-76 50 58, peter@sundrive.se
Energi- och klimatrådgivare, Ewa Sylegård, Carola Jarnung, Kristina Engdahl, 042-105000, kontaktcenter@helsingborg.se
Nollzon, Gordon Strömfelt, 076-1729950, gordon.stromfelt@sust.se

Malmö, 21 maj 2019

Utställare:
AutoCharge Sverige AB, Albin Ryd, 070-5099123, albin.ryd@autocharge.se
E.ON Energilösningar AB, Linda Eriksson, 073-0521926, linda.eriksson3@eon.se
Eways, Jörgen Synning, 070-7904437, jorgen.synning@eways.se
Rexel Sverige AB, Nicklas Von Shrenk, 070-7654840, nicklas.vonschrenk@rexel.se
Skånska Energi, Karin Holm, 046-50795, karin.holm@skanska-energi.se
SunDrive AB, Peter Bäckström, 0705-76 50 58, peter@sundrive.se
Vattenfall AB, Tobias Örmin, 072-5236782, tobias.oermin@vattenfall.com
Energi- och klimatrådgivare, Joakim Nytorpe, 040-343450, energi@malmo.se
Nollzon, Gordon Strömfelt, 076-1729950, gordon.stromfelt@sust.se

Publicerad:

Skriv en kommentar